Planering spelarutbildning

Planering 2021 (Kallelser skickas via e-post, inga trupper publiceras här)

5-9 juli Öppna sommarträningar Götene, Borås, Vara, Vänersborg
     
13-15 aug Västsvenska Utbildningslägret Uddevalla
     
Okt/nov Öppna träningar Flera platser
     
Nov Distriktslagsturnering SM Plats ej klar

Planerat för lokala träningar under vecka 27, mer info kommer!

Planering 2021 (Kallelser skickas via e-post, inga trupper publiceras här)

5-9 juli Öppna sommarträningar Götene, Borås, Vara, Vänersborg
     
13-15 aug Västsvenska Utbildningslägret Uddevalla
     
Okt/nov Öppna träningar Flera platser
     
Nov Distriktslagsturnering SM Plats ej klar

Planerat för lokala träningar under vecka 27, mer info kommer!

Planering 2021 (Kallelser skickas via e-post, inga trupper publiceras här)

5-9 juli Öppna sommarträningar Götene, Borås, Vara, Vänersborg

13-16 maj Regionlat Utvecklingsläger Uddevalla

 8-10 juli VFF:s lägervecka Ulricehamn

Planerat för lokala träningar under vecka 27, mer info kommer!

Observera att ändringar kan ske av datum och platser samt restriktioner gällande Covid-19.

Planering 2021 (Kallelser skickas via e-post, inga trupper publiceras här)

5-9 juli Öppna sommarträningar Götene, Borås, Vara, Vänersborg

13-16 maj Regionlat Utvecklingsläger Uddevalla

8-10 juli VFF:s lägervecka Ulricehamn

Planerat för lokala träningar under vecka 27, mer info kommer!

Observera att ändringar kan ske av datum och platser samt restriktioner gällande Covid-19.

Flickor födda 2005

Oskar Wetterling
Vänersborg
oskar.wetterling@gmail.com 
0703-98 76 34

Karin Holgersson
Skövde
k.e.holgersson@gmail.com
0703-50 76 26

Morgan Staf
Hällingsjö
morgan.staf@hotmail.com
0734-48 25 10

Pojkar födda 2005

Fredrik Bengtsson
Trollhättan
fredrik.bengtsson@kunskapsforbundet.se
0765-26 06 20

Johan Persson
Skara
johanpersson7@hotmail.com
0730-50 70 05

Fredrik Samuelsson
Borås
fredrik@oscarofsweden.se
0705-97 09 15

Flickor födda 2006

Thomas Hjalmarsson
Källby
thomashj75@gmail.com
0733-30 88 33

Katti Ölvebo
Herrljunga
kattiolv@hotmail.com
0706-17 40 22

Oscar Gustavsson
Skövde
oscargus94@gmail.com
0702-39 28 58

Pojkar födda 2006

Anders Svensson
Lidköping
anders.svensson@essunga.se
0709-44 89 55

Patrik Widell
Vara
patrik.widell@nossebroif.se
0701-68 71 50

Ingemar Andersson
Lidköping
Wingis@live.se

Kommande spelarutbildning Västergötland

Inga planerade kurstillfällen

Kontakta ditt förbund för mer information

  • Huvudsponsor Länsförsäkringar
  • Materialleverantör Craft