Matchändringar i A-lagsserierna

Följande matchändringar är inrapporterade i A-lagsserierna, de flesta med anledning av att föreningarna vill spela 1-2 matcher innan den ordinarie seriestarten i juni. Senaste ändringar i kursiv stil.

Damserierna:

Div 2 Norra Götaland:
Från 4/7 till 30/6 19.00: Alingsås KIK-Södra Ving/Timmele
Från 3/10 till 2/10 13.00: Sils IF-Götene FK

2/7 19.00: Arentorp Helås FK-Mariedals IK flyttas till Almesåsen
15/8 16.00: Arentorp Helås FK-Skultorps IF flyttas till Almesåsen
29/8 16.00: Arentorp Helås FK-Mariestads BoIS FF flyttas till Almesåsen

Div 3 Östra:
Från 9/8 till 1/7 19.00: Råda BK U-Jung Kvänum 10 IF, spelas Jungavallen, Jung

21/8 15.00: Åsarp Trädet FK-Levene Skogslunds IF flyttas till Åsarps IP
18/9 15.00:Åsarp Trädet FK-IK Friscopojkarna U flyttas till Åsarps IP

Div 3 Västra:
Från 28/6 till 5/8 19.45:Svenljunga IK-Trollhättans FK U/Halvorstorps IS A
Från 22/9 till 26/9 17.00: IFK Örby U-Brämhults IK

Div 4 Norra:
Från 30/6. Nytt datum ej klart: Jula BK-Björsäters IF
7/8 15.00: Gullspång/Hova/Weimer Lyrestad-Jula BK flyttas till Movallen

Div 4 Östra:
Från 6/8 till 1/7 19.00: Fagersanna/Mölltorp Brevik-IFK Tidaholm
Från 28/8 till 6/7 19.30: Vartofta SK-IFK Tidaholm
Från 13/8 till 10/8 19.00: IFK Hjo-Fagersanna/Mölltorp Brevik

30/6 19.30: IFK Tidaholm-Fröjered/Korsberga flyttas till Fröjevi, Fröjered

Div 4 Nordvästra:
30/6 19.00: Rackeby/Kållandsö-Emtunga/Tråvad/Larv flyttas till Hagavallen

Div 4 Mellersta:
Från 2/7 till 1/7 18.30: Sjömarkens IF-Brämhults IK U
Från 8/8 till 17/8 18.45: Fristad/Borgstena/Sparsör-Hemsjö IF

Div 4 Södra:
Från 3/7 12.00 till samma dag 15.00: Sjötofta IF-Hyssna IF
Från 6/9 till 5/9 11.00: Nittorps IK U-Rävlanda/Bollebygd U
Från 14/9 till 12/9 12.00: Hyssna IF-Svenljunga IK U (byte hemma/borta)

Herrserierna:

Div 4 Södra:
Från 30/9 till 3/10 15.00: Kronängs IF-Bergdalens IK

13/8 19.00: Gällstads FK-Bergdalens IK flyttas till Rånnevi

Div 5 Östra:
Från 3/7 till 2/7 19.00: Hova/Weimer Lyrestad-Tibro AIK FK
Från 13/8 till 17/8 18.45: Fagersanna IF-Mariestads BK

Div 5 Västra:
Från 4/7 till 2/7 19.00: IFK Emtunga-Trässbergs BK
Från 2/6 till 8/7 19.00: Halvorstorps IS-IFK Emtunga

Div 5 Mellersta:
22/8 18.00: Grolanda/Floby-Tvärred Vegby FC flyttas till Björkåsen
Från 12/9 12.00 till samma dag 14.00: Äspereds IF-Grolanda/Floby

Div 5 Södra:
Från 3/7 till 2/7 18.30: Hyssna IF-Sexdrega/Lockryd
4/9 14.00: Torestorp Älekulla FF-Fritsla IF flyttas till Svansjövallen
19/9 16.00: Torestorp Älekulla FF-Sexdrega/Lockryd flyttas till Äbyvallen

Div 6 Mariestad:
Från 1/7 till 3/7 14.00: Tidavads IF-Moholms SK
Från 26/9 till 25/9 14.00: IF Tymer-Forsviks IF

1/7 19.00: Töreboda IK-Torsö BoIF (byte hemma/borta)

Div 6 Skövde:
Från 27/8 till 26/8 18.30: Kinnarp Slutarps IF-Vartofta SK

Div 6 Lidköping:
Från 7/8 till 11/7 15.00: Järpås IS-Saleby IF
Från 7/8 till 8/9 18.00: Trollekis-Rackeby IK

Div 6 Vara:
17/8 18.45: Arentorp Helås FK-Alvhems IK flyttas till Almesåsen

Div 6 Alingsås:
Från 28/6. Nytt datum ej klart: Södra Härene IF-Kroatiska KF Tomislav
Från 12/8 till 9/7 19.00: IK Friscopojkarna-Södra Härene IF

Div 6 Kinna:
Från 2/7 15.00 till samma dag 19.00: Björketorps IF-Ubbhult/Hällingsjö
Från 4/9 till 14/8 15.00: Kinnahults IF-Bollebygds IF
Från 17/8 19.00 till samma dag 18.45: Kinnahults IF-Ubbhult/Hällingsjö
Från 27/8 19.00 till samma dag 18.15: Kinnahults IF-Hajoms IF
Från 4/9 till 31/8 18.15: Horreds IF-Björketorps IF (byte hemma/borta)
Från 14/8 till 4/9 16.00: Björketorps IF-Kinnahults IF

Div 6 Ulricehamn:
Från 29/6 till 14/8 14.00: Sjötofta IF-Rångedala IK
Från 12/8 till 1/7 19.00: Sjötofta IF-Månstads IF
Från 5/8 till 3/7 15.00: Redvägs FK-Länghems IF
Från 20/8 till 4/7 15.00: Tranemo IF-Ljungsarps IF
Från 12/8 till 16/8 18.45: Dannike IK-Ljungsarps IF

1/7 19.00: Hössna/Timmele-Tranemo IF flyttas till Granvalla

  • Huvudsponsor Länsförsäkringar
  • Materialleverantör Craft